İkinci El Rolex Saat Alan Yerler

 

İkinci El Rolex Saat

İkinci el Rolex saat alan yerler, Rolex saatleri değerinde almak veya satmak için uygun bir alan sunar. Aile büyüklerinden yadigar kalan ya da artık kullanmak istemediği Rolex saati olan kişiler bu yerleri tercih edebilmektedir. Hem sertifikalı hem de sertifikasız saatlerin alınıp satılabilmesi de pek çok kişi için kolaylık sağlar. Oldukça değerli olan Rolex saatler de bu şekilde değeri kaybetmeden satılabilir.

 

İkinci el Rolex saat alan yerler aslında oldukça fazladır. Ancak saatlerin değerinde satılabildiği ya da orijinal şekilde satın alınabildiği yerlerin sayısının az olduğu söylenebilir. Değerinde alım satım yapabilmek için saatler mutlaka alanında uzman olan kişiler tarafından değerlendirilmeli, değeri belirlendikten sonra işlemler sürdürülmelidir. 1908 yılından beri tasarlanmaya devam eden Rolex saatler, günümüzde halen en değerli saatler arasındadır. Bu nedenle alım satım işlemlerinin büyük bir titizlikle yürütülmesi gerekir.

İkinci El Rolex Saat Alım Satım

 

Rolex Saat Alan Yerler

İkinci el Rolex saat alım satım için öncelikle saatin değerlerini bilmek gerekir. Lüks saat markası denildiği zaman akıllara gelen ilk markalardan biri şüphesiz ki Rolex’tir. Rolex marka saatlerin fabrikada üretim süresinin ortalama 2 yıl olduğu söylenir. İncelikle üretilen bu saatler mekanizması ve kalitesi ile de öne çıkmayı başarmıştır. Kurulduğu andan beri öne çıkmayı başaran Rolex markası, bugüne kadar da saat üretiminde pek çok yeniliğe imza atmıştır. Ortaya koyduğu yeniliklerden ilki kronometre sertifikası alan ilk saati üretilmesidir. 1910 yılında üretilen saat ile bu sertifikayı alan marka yeniliklerine daima devam etmiştir.

 

1926 yılında Oyster saat modeli ile tüketicileri ilk su geçirmez saat ile buluşturmuştur. Bu tarihte bu denli önemli bir özelliğe sahip olan bir saat tasarlaması ile tarihe geçmiştir. Rolex’in diğer bir yeniliği ise 1945 yılında gelmiştir. Bu dönemde tasarladığı saat modeli, otomatik olarak değişen tarih göstergeli kol saati modelidir. 1953 yılında 100 m su geçirmez kasaya sahip kol saati üretmiştir. 1954 yılında üretilen GMT Master kol saati modeli ise iki farklı saat dilimini aynı anda göstererek ilk olmayı başarmıştır. Rolex markasının dünyaya kazandırdığı diğer bir saat özelliği ise otomatik değişen gün ve tarih göstergesidir. Bu özellik ise kol saatlerin farklı bir dönem açılmıştır.

 

Bu şekilde önemli yenilikler sunan Rolex markası halen popülerliği korumaktadır. Popülerliği ve kalitesi ile de değerini asla kaybetmeyen Rolex saatler hala yüksek değere sahiptir, yüksek değeri ile yüksek fiyatlara satılabilmektedir.

İkinci El Rolex Saat Alanlar

İkinci el Rolex saat alanlar, Rolex saatlerini satmak ve Rolex saat satın almak isteyenleri bir araya getirmeyi başarır. Çok eski tarihlerden beri üretilen Rolex saatlerin pek çok modeli bulunuyor. Günümüzde halen Datejust, Submariner, Day-Date, Cosmograph Daytona, Oyster Perpetual, Air-King gibi saat modelleri tercih edilebilmektedir. Rolex saat modelleri günümüze geliştirilerek geldiği için bu saat modellerine benzer modelleri ikinci el olarak bulabilmek mümkündür. Saat koleksiyoncuları ya da saat tutkunları da ikinci el saatlere oldukça ilgilidir. Sınırlı sayıda üretilen ve benzeri olmayan Rolex saatlere ulaşmak isteyen pek çok kişi vardır. Bu durumun tersi şekilde Rolex saatlerini değerinde satmak isteyen birçok kişi de bulunmaktadır.

Rolex Saat Alan Yerler

 

Rolex saat alan yerler çalışmalarını büyük bir titizlik ile yürütür. İki tarafın da alış verişi doğru şekilde yapabilmesi için işlemler gerektiği gibi sürdürülmektedir. Rolex saat alan yerlerin sayısı da oldukça azdır. Hem saat sayısının az olması hem de çok değerli saatler olması alım satımın az yapılmasına neden olmuştur. Çok yüksek fiyatlar söz konusu olduğu için de firmaların sayısının oldukça az olduğu söylenebilir. Ancak piyasaya göre çok sayıda firmaya ulaşılabilse de mutlaka güvenilir firmalar tercih edilmelidir. Bu firmaların sayısı da çok azdır. Örnek vermek gerekirse mutlaka ekspertiz ile çalışan firmalar tercih edilmelidir. Rolex saat alan yerler Alım satım işlemleri yapılmadan önce sadece orijinalliğine dikkat edilmelidir. Bu durum Rolex saatini satmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken bir konudur. Yelkovan, logo ve marka gibi detayları ile orijinalliğini rahatlıkla gösterebilen Rolex saatlerin incelenmesi doğru olacaktır.

İkinci El Rolex Saat Alım Satım Süreci

2.el Rolex saat alan yerler, alım satım sürecini profesyonel olarak yürütür. Miras olarak Rolex saate sahip olan, kullanmak istemeyen veya bu değerli eşyayı değerlendirmek isteyen kişilerin öncelikle ikinci el alım ve satım yapan firmalara başvurması gerekmektedir. Firmamıza web sitesi üzerinden, ya da iletişim numaraların ulaşabilmeniz mümkün olacaktır.

 

2.el Rolex saat alan yer öncelikle Rolex saatler hakkında bilgi almaktadır. Saatlerin sertifikası bulunmuyorsa üretim tarihi, hangi koleksiyona ait olduğu ve benzeri konular ekspertizler tarafından belirlenecektir. Bu değerlendirme için de saatin görsellerinin ya da gerçeğinin incelenmesi gerekir. Ekspertizler saati inceledikten sonra bir fiyat belirlemekte ve bu fiyat üzerinden teklifte bulunmaktadır.

 

Pek çok firma Rolex saatlerin değerlendirilmesi için yeterli bilgiye sahip olmayabilir. Orijinalliğin kesinleşmesi ve değerinde satılabilmesi için de doğru yerlerle çalışmak gerekmektedir. İnternet üzerinden araştırma yapıldığı zaman belirli fiyat aralıkları ile karşılaşılsa da Rolex saatlerin değerin çok üzerinde ya da altında olmaktadır. Bu nedenle mutlaka doğru yer ve alanında uzman kişiler tercih edilmelidir.

İkinci El Rolex Saat Sat

İkinci el Rolex saat alış ve satış fiyatları da araştırılan bir konudur. Özellikle klasik ve şık Rolex saatlerini değerinde satmak isteyenler fiyat araştırması yapar. Ancak belirli bir fiyat aralığından bahsedilmesi söz konusu değildir. Rolex saatlerin üretim yılı, üretim tercihleri, modeli ve özellikleri mutlaka fiyatı üzerinde etkili olacaktır. İkinci el olarak satışa sunulan bir eşya olduğu için de yıpranma oranı ve hasarlı olması gibi konular da değerinin belirlenmesinde etkilidir. Örnek vermek gerekirse koleksiyon ürünleri arasında yer alan ve ilk günkü halinde olan bir Rolex, oldukça yüksek bir değere sahiptir. Kol saati modelinin nadirliği de etkili konular arasındadır.

Rolex Markası Tarihçesi

Rolex saat satışı yapmadan ya da henüz satın almadan bu saatlerin değeri hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Değerinin anlaşılabilmesi için de Rolex markası ve saat özellikleri hakkında mutlaka bilgi sahibi olmalıdır. Rolex, bir İsviçre firmasıdır. Markanın temelleri ilk olarak Londra’da atılmıştır. İlk adı Wilsdorf and Davis olan Rolex, Hans Wilsdorf ve Alfred Davis tarafından 1905 yılında kurulmuştur. Bu marka tarafından üretilen ilk saatler kuyumculara satılmıştır. Tüm dillerde adının kolay söylenebilmesi için marka 1908 yılında Wilsdorf Rolex adıyla yeniden kurulmuştur.  Daha sonra markayı büyütmek isteyen kurucular, 1919 yılında markanın merkezini İsviçre’ye taşımaya karar vermiştir. Günümüzde de markanın merkezi Cenevre’dedir. İsviçre’ye ilk taşındığı dönemde ise markanın adı Rolex saat firması olarak belirlenmiştir. Son olarak ise marka ismi, Rolex SA olarak kalmıştır.

Rolex markasının kurucusu Wilsdorf vefat etse de Rolex saatleri halen üretilmeye devam edilmektedir. Borsada hisseleri bulunamayan markanın gelirinin tamamının ise yardım kuruluşlarına bağışlanmaktadır.

Etiketler : 2.el Rolex saat alım, 2.el Rolex saat nereye satılır, ikinci el saat alım satım, lüks saat alanlar, lüks saat alan yerler, ikinci el Rolex kol saati alanlar, ikinci el Rolex kol saati alan yerler, 2.el Rolex kol saati alanlar, sertifikasız Rolex saat alanlar, sertifikasız ikinci el Rolex saat alanlar, sertifikasız Rolex saat alan yerler, sertifikasız ikinci el Rolex saat alan yerler, ikinci el Rolex saat alanlar, ikinci el Rolex saat alan yerler, 2.el Rolex saat alan yerler, 2.el Rolex saat alanlar, 2.el Rolex saat alım satım, lüks saat alım satım, 2.el Rolex kol saati alan yerler, Rolex saat satmak istiyorum, sertifikalı saat alan yerler, sertifikalı Rolex saat alanlar, lüks Rolex saat satış, Rolex saat sat, ikinci el Rolex kol saati alım satım, 2.el Rolex saat alım, Rolex marka saat alanlar, Rolex marka saat alan yerler.

İkinci El Saat Brand

Etiketler:

Leave a Reply