İkinci El Saat Alanlar

İkinci el saat alanlar son zamanlarda ikinci el satış sitelerinin trend olmasıyla çok fazla talep görmüştür. Kullanmadığınız değerli ya da şık saatinizi satarak kendinize bir bütçe oluşturabilirsiniz. Bu saatleri ikinci el satış yapan siteler eşliğinde satabilirsiniz. Özellikle son dönemlerde kişiler çok beğendikleri ürünleri satın alıp bir süre kullandıktan sonra satmaktadır. Bu sayede hem satıcı taraf hem de tüketici taraf pek çok avantajdan yararlanmaktadır. İkinci el ürünler arasından en fazla tercih edilen ürün ise saat olmuştur.

Günümüzde hemen, hemen herkes aksesuar olarak saati tercih ermektedir. Eskiye dayanan ya da lüks saatleri ikinci el sitelerinde satan kişi sayısı oldukça fazladır.

 

Ancak sadece ikinci el saat üzerine kurulan sitelerde bulunmaktadır. Bu siteler, satacağınız marka, lüks veya antika gibi eskiye dayanan saatlerinizin fotoğrafını istemektedir. Üzerinde çizik olmayan ya da çok fazla eskimeyen saatleri yüksek miktar karşılığında satın almaktadır. Bu sayede kullanıcılar ikinci el sitelerinde düşük bütçelere satacağı saatleri bu gibi saat alım satımı yapan siteler eşliğinde daha yüksek miktarlarla saatini satmaktadır. Uzun zamandır kullandığınız ve artık sıkıldığınız saat markalarını yüksek fiyata satarak farklı bir saat modelini satın alabilirsiniz.

 

İkinci El Saat Alım Satım

Zaman kavramını yansıtmanın yanı sıra şık aksesuar olan ve kombini tamamlayan ürünlerden birisi ise saattir. Gündüzümde teknolojinin gelişmesiyle saat fazla kullanılmamaktadır. Ancak saatin şıklığından yararlanmak isteyen ya da klasik bir tarz oluşturmak isteyen kişiler eski ve klasik lüks saatleri satın almaktadır. Günümüzde saat markası olarak pek çok firma bulunmaktadır. Ancak saat fiyat rakamları nedeniyle kişiler her beğendiği saati almamakta ve bir adet saat modeliyle yetinmektedir.

 

Fakat ikinci el saat alım satım ve satanlar sadece bir modelle yetinmeyip pek çok modeli kullanabilmektedir. Kişi beğendiği lüks bir saati satın aldıktan bir süre sıra modelinden sıkılmaktadır. Saati bir kutuda saklamak yerine ise ikinci el saat alımı yapan firmalarla anlaşma sağlayarak yüksek fiyatlar karşılığında ürünü satabilmektedir. Firmamız saatlerinizi yüksek fiyatlar karşılığında satın almaktadır. Bu sayede ikinci el saat satışı yaparak pek çok avantaj elde edebilirsiniz. Peki ikinci el saat satışı yaparak ne gibi avantajlar elde edilir?

 

  • Para kazanmak ve para tasarrufu; Kişiler aldıkları saati ikinci el saat alan firmalara satarak para kazanmaktadır. Bu sayede daha önceden satın aldığı saatin parasını tekrar elde ederek para tasarrufu sağlamaktadır. Kullandığı saati satarak para kazanan satıcı kişisi yeni saatler satın alarak büyük avantaj elde etmektedir.

 

  • Geri Dönüşümü Destekler; Kullandığınız saati satmanız size sadece para kazandırmaz. Kullandıktan sonra sattığınız saat sayesinde geri dönüşümü sağlayarak yeşil yaşam hareketini desteklemiş olursunuz.

 

  • Samimi Alıcılar; Satacağınız saati satın alan ikinci el saat alım satımı yapan firmamız kapsamında bulunan personellerimiz size samimi şekilde yaklaşarak saatinizin değerinde bir fiyat sunmaktadır.

 

2.El Saat Alanlar

Saatler; markalarına, değerlerine, özelliklerine ve modellerine göre değişmektedir. Özellikle ikinci el lüks saat modellerine günümüzde oldukça fazla önem verilmektedir. Şık tasarımlara sahip olan lüks saatlerin piyasa fiyatı oldukça fazla olabilmektedir. Fakat daha önceden saati satın alan kişiler saatlerden sıkılabilmekte ve ikinci el olarak satarak para kazanabilmektedir. 2. El saat alanlar ise site ve kişiler olarak ikiye ayrılmaktadır. Saate ikinci el alımı yapan sitelere lüks saatlerinizi satarak daha yüksek fiyat rakamları kazanabilirsiniz.

 

İkinci El Saat Alan Yerler

İkinci el saat alan yerler gün geçtikçe fazlalaşmaktadır. Eşya satan sitelerin yanı sıra ikinci el saat alan firma ve online siteler piyasadaki yerlerini almıştır. Lüks saat modellerini ve eski antika saat modellerini yüksek fiyat karşılığında satın alan siteler müşteri memnuniyetine oldukça önem vermektedir. Bu siteler müşteriden satılacak olan saatin fotoğrafını istemektedir.

 

Site personelleri müşterinin attığı saat fotoğrafını inceledikten sonra müşteriye fiyat rakamı sunmaktadır. Bu sayede ikinci el saat alım satımı gerçekleşmektedir. Ancak saatini satacak olan kişi bazı unsurlara dikkat etmelidir. Bu unsurlara dikkat eden satıcı sayesinde ikinci el saat alım satımı sorunsuz bir şekilde gerçekleşmektedir. Peki ikinci el saat satarken nelere dikkat edilmelidir?

 

  • Ürün Fotoğrafı: İkinci el saat alan siteler sizlerden saat fotoğrafı istemektedir. Bu fotoğrafı detaylı şekilde inceleyebilmeleri için saatin bulunduğu fotoğraf detaylı olsun. Saatin fotoğrafını çekerken sade bir arka plan kullanabilirsiniz. Sadece bir fotoğraf yerine saati detaylı gösterecek şekilde birden fazla fotoğraf çekebilirsiniz.

 

  • Saatiniz Hakkında Bilgi Verin: Satacağınız saatin markasını müşterinize bildiriniz. Bunun yanı sıra saati ne kadar süre kullandığınızı ve üzerinde deforme ve çizilmelerin olup, olmadığı gibi saat hakkında detaylı bilgileri aktarabilirsiniz.

 

  • Saatinizi kargo şeklinde gönderecekseniz kırılmaması için paketleme yaparken özen gösteriniz. Saatin kargo sürecinde çizilmesi ve kırılmaması için gerekli önlemleri alınız.

 

İkinci El Saat Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Son dönemlerde ikinci el eşya satın almam popüler olmuştur. Kişilere hem ekonomik açısından avantaj sağlayan hem de seçenek açısından avantaj sağlayan ikinci el ürün alım satım işlemleri önceden ön yargıyla karşılanmaktaydı. Fakat günümüzde ikinci el ürün alıp satmak artık doğal karşılanmaktadır. Hayatımızın bir parçası olan saatlerde ikinci el ürünlerinden en fazla seçilen ürünlerdendir.

 

Özellikle lüks saat modellerini birinci elden satın almak günümüzde çok zordur. Fiyat kapsamından ikinci elin avantaj sunmasıyla lüks ve modern saatleri satın almak artık imkansız görünmekten çıkmıştır. Fakat ikinci el saat alırken dikkat edilmesi gereken pek çok unsur bulunmaktadır. Özellikle ikinci el saat satın almak isteyen kişilerin sıklıkla sorduğu sorulardan birisi ise ikinci el saat alan yer olarak nelere dikkat etmek gerekir sorusudur. İkinci el saat satın alırken şu unsurlara dikkat edebilirsiniz;

 

  • Replika saatlere Dikkat; Orijinal ve lüks bir saat satın almak isterken dolandırılabilirsiniz. Özellikle ikinci el piyasasında çok fazla karşılaşılan bir durumdur. Orijinal gibi gösterilen ve fotoğrafıyla oynanan saatler replika çıkabilmektedir. Bu nedenle saati satın aldığınızı kanıtlayacak mesajları ve ödediğiniz miktarın dekontunu saklayınız.

 

  • Tamir Gören Saatlerden Uzak Durunuz; İkinci el saat piyasasında saatin daha önceden tamir edilip, edilmediği hakkında detayları satıcı tarafından alınmalıdır. Eğer saat tamir görmüşse satın almayınız. Çünkü çoğu lüks saatlerin tamiri sırasında parçaları değişmektedir. Bu parçalarım değişmesi nedeniyle saatin değeri düşmektedir.

 

  • Saati Alacağınız Kişi ya da Yerin Güvenirliği; İkinci el saat alım satımı gerçekleştiren pek çok site bulunmaktadır. Bu sitelerin çoğu güvenilirken, çoğu dolandırıcı olabilmektedir. Bu nedenle sitenin güvenirliği hakkında araştırmalar yaparak bilgiler edinebilirsiniz. Eğer saati ikinci el eşya satan bir site içerisindeki kullanıcıdan satın alacaksanız kullanıcının daha önceden sattığı ürünler vasıtasıyla aldığı yorumları inceleyebilirsiniz.

 

  • Lüks Saatin Garanti Süresi; Birinci elden satılan her lüks saat modellerinin garanti süresi bulunmaktadır. İkinci el saat satımı yapan güvenilir siteler ise müşteri memnuniyetini sağlamak için garanti süresi sunmaktadır. Bu nedenle müşteri memnuniyetini sağlayan ve garanti süresi dolmayan saatleri satın alınız.

İkinci El Saat Brand

 

Leave a Reply